• LASTEJUTLUSED       |    SISUKORD

48. Rõõm väikestest asjadest

Print Friendly, PDF & Email

Koolitunnid olid lõppenud ning Lota ja Anni kohtusid mänguplatsil. Kohale jõudes märkas Anni kohe, et Lota on tigeda näoga ja tujust ära. Anni soovis Lotaga rääkida, aga sõbranna ei tahtnud midagi öelda. Mõnda aega seisid tüdrukud vaikides ja siis äkki prahvatas Lota:”Ma olen nii tige, sest ema ei ostnud mulle seda uut lahedat telefoni, mida ma soovisin. Minu vana telefon ei ole enam üldse äge. Ja tegelikult tahtsin ma uusi teksasid ka, aga ema arvas, et praegu ei ole neid küll vaja. Ma olen lihtsalt väga tige.”

Anni mõtles pisut ja teatas: “Tead, mul on täpselt sama lugu. Mina soovisin koos ema-isaga minna soojale maale reisile, aga nemad otsustasid minna kahekesi ja mina pean jääma vanaema juurde. See on ju täielik ebaõiglus.”

Lota ütles:”Ma olen lihtsalt nii pahane. Igasugune rõõm ja hea tuju on läinud.”

Nii siis tüdrukud istusid ja jagasid üksteisega oma pahameelt. Äkki märkasid nad, et eemalt sõidab ratastooliga nende poole Vello. Vello oli juba mitmendat kuud ratastoolis, sest tema jalad olid väga haiged ja lootust ei olnud paranemiseks. Vello sõitis tüdrukute juurde ja hüüdis juba eemalt:”Täna on nii ilus sügispäev. Teeme koos midagi toredat. Ma olen nii õnnelik, et saan veel kaks päeva kodus olla. Siis pean minema pikaks ajaks haiglasse uuringutele. Mul on nii hea meel teid näha ja haiglas olleski mõtlen oma rõõmsameelsetele sõpradele.”

Lota ja Anni jäid vaikseks ning vaatasid üksteisele otsa. Enam ei olnud tahtmist tujutseda. Korraga oleks nagu päike pilve tagant välja tulnud ja sügispäev tundus juba palju rõõmsam.

  • Miks t:üle rõõmustad sina?
  • Kuidas saada rõõmus meel?

Piiblisalmid:

“Olge ikka rõõmsad I ssandas. Taas ma ütlen, olge rõõmsad.” Fl 4; 4
Rõõmu on rohkesti Su palge ees ja häid asju Su käes alatiseks” Ps 16; 11 “

Laul: “Olen rõõmus, olen rõõmus, pühapäeval, esmaspäeval…”, “Sädelev rõõm mul täidab südant…”, “Sest rõõm, mis on taas on minu tugevus…”

Comments are closed.