• LASTEJUTLUSED       |    SISUKORD

26. Kingitus

Print Friendly, PDF & Email

Meile kõigile meeldib saada kingitusi. Tavaliselt saame me kingitusi siis, kui meil on sünnipäev või on pühad, näiteks jõulud.

Missuguseid kingitusi oled Sina sünnipäevaks/jõuludeks saanud? Võimalusel lase igal lapsel üks asi ütelda.Aga kingitusi ei ole ainult tore saada, vaid neid ka ise teha. On selline ütlemine, et andmisrõõm on kõige suurem rõõm. See tähendab, et kui teed kellelegi kingituse, mis talle väga meeldib, siis teeb kingisaaja rõõm Sinu endagi rõõmsaks.Tead, et mõnikord võib olla kingitus selline, et seda ei saagi silmaga näha ega käega katsuda. Sellisteks kingitusteks on näiteks aeg ja sõprus. Kuidas aega ja sõprust kinkida?Mõtle, kui Sa oled ema-isa, õe-venna, sõprade või vanaema-vanaisaga midagi toredat koos teinud – mänginud mõnd vahvat mängu, käinud metsas või mere ääres jalutamas, võibolla koguni reisil või matkal, koos joonistanud, raamatut lugenud või hoopis süüa valmistanud, siis see koosoldud aeg ongi nagu kingitus üksteisele. On inimesi, kes tunnevad ennast üksinda, inimesi, kellel pole häid sõpru. Usun, et parim, mida selliste inimeste jaoks teha saame, on kinkida neile oma aega ja sõprust. Olen kindel, et see rõõmustab neid rohkem, kui mistahes muu kingitus. Arvan, et Su ema ja isa jaoks on vahvaks kingituseks näiteks see, kui koristad ära oma toa. Lase lastel mõtelda, mis on veel sellised nö mitte käegakatsutavad kingitused. Nt naeratus, rõõm, rahu, kallistus, armastus, tarkus, laul/luuletus jne jneMängime sellise mängu, et igaüks saab nüüd kinkida ühe sellise kingituse.Kingitus kingitakse endast paremal olevale inimesele. Kingitust hoitakse justkui peopesas ja poetatakse see teise lapse peopessa vaadates otsa ja öeldes: „Ma kingin Sulle…”Kas tead, et Jumal on meile samuti ühe väga erilise ja väärtusliku kingituse teinud? Jumal kinkis kogu maailmale, igale inimesele oma poja Jeesuse. Jeesus aga kinkis inimestele seda, mida keegi neist parasjagu kõige enam vajas – tervist, armastust, rõõmu, rahu. Praegu, kui Jeesus on taevas oma Isa juures, elab ta ikka meie südametes, elab Sinu südames ja tahab kinkida Sulle rõõmu, rahu, armastust, tarkust – kõike, mida Sa vajad.Meiegi saame Jeesusele palju kinkida – Tema poole palvetada, Talle laulda ja usun, et suurim, mida teha saame, on see, et armastame, hoolime ja aitame teisi inimesi ning räägime neilegi Jeesusest.Kas mäletad seda ütlemist, millest jutu alguses rääkisin? Andmisrõõm on….. Ära siis oota, et ainult Sinule kingitusi tehakse, vaid tee neid ka ise!

Hästi sobib lisaks kuulata Maarja Vardja „Tiksumise lugu” plaadilt „Väike valge tall”. Et plaat sisaldab loo fonogrammi ning plaadiga koos on võimalik osta lugude noodid, võib lastega selle laulu selgeks õppida ning mõtelda juurde ka liigutused.

Comments are closed.