• LASTEJUTLUSED       |    SISUKORD

5. Neti nõuab šokolaadi

Print Friendly, PDF & Email

5Ms 5:16
Austa oma isa ja ema, et su päevi pikendataks ja et su käsi hästi käiks sellel maal, mille su Jumal sulle annab!

Anett on tüdruk, kes elab koos oma ema, isa, venna, kassi ja koeraga kahekordses maamajas üsna jõe ääres. Ta on oma kodukandis kõigi lemmiklaps, alatasa nunnutasid teda emale külla tulnud külatädid, nad tõid talle komme ja õhkasid: „No küll sina oled alles üks kena lapsuke, lausa ingli nägu on peas! Sinust saab küll üks tore inimene!“ Neti ei olnud kade, ta tegi alati tädidele viisakalt kniksu, ütles aitäh ja ruttas külalistele emmet kutsuma.

Tüdrukule meeldis hirmsasti, et kõik teda imetlesid. Seda, et temast suurena midagi tähtsat pidi saama, teadis Neti isegi. Tal oli juba ametki valmis vaadatud, temast pidi saama printsess. See oli tüdruku jaoks sama kindel kui see, et tema nimi on Anett, mis sellest, et kõik teda lihtsalt Netiks kutsusid.

Ühel päeval oli Netil paha tuju. Kolm päeva polnud ühtki tädi külas käinud ja tüdrukul oli hirmus tahtmine magusat süüa.
„Emme, emme, palun anna mulle šokolaadi, mul on täiega šoksi isu,“ nurus ta.
„Ei saa,“ vastas ema, „mõnikord peab ikka vahet ka pidama. Sul pole ju mingi mure terve küla kommid viie minutiga nahka pista. Mis sinu hammastest niimoodi järele jääb? Varsti saab süüa ja magustoit tuleb ka. Tegin täna mannavahtu.“
„Ma ütlesin, et mul on šoksi isu ja sina teed mulle mannavahtu,“ torises Neti vastu. Tema arvates oli ema vastus ebaõiglane. Neti pesi oma hambaid ju väga hoolikalt kolm korda päevas. Selle peale oleks võinud emme talle midagi head lubada.
Neti jooksis köögist tagasi oma tuppa mossitama. Tüdruk teadis, et ükskõik, kui nunnu näo ta ette manaks, ei avalda see emale mingit mõju. Ema lihtsalt teadis tüdruku vigureid liialt hästi. Isale küll armas nägu mõjus, kuid teda ei olnud praegu kodus.
„Ma tean,” hüüatas Neti korraga endamisi, „helistan issile ja ütlen, et ta pärast tööd mulle poest šokolaadi tooks.“ Ta võttis suure toa laualt mobiili ja helistas isale. „Issi, issi mu kallis issi! ma tahan nii väga šokolaadi, kui sa koju tuled, too mulle kindalsti üks šokolaad, parem isegi kaks!” hüüdis ta telefoni. Seekord siiski isa šokolaadi ei toonud.

Vestlusküsimused:

Kas sulle on ka vahel tundunud, et vanemad kohtlevad sind ebaõiglaselt?
Kui vanemad sind keelavad, kas nad tahavad sellega sulle halba?
Miks ema ei tahtnud, et Neti šokolaadi sööb?
Kas tähtis inimene on kerge olla?

Palvemõte:
Tänage oma vanemate eest ja usaldage neid, sest nad teavad, mis on lastele hea.

Comments are closed.