• LASTEJUTLUSED       |    SISUKORD

41. Mida anda Jumalale?

Print Friendly, PDF & Email

Rita käis igal pühapäeval koos ema ja isaga kaasas kirikus jumalateenistusel. Talle meeldis seal väga. Ta jälgis huviga kõike, mida seal tehti ja eriti meeldisid Ritale laulud, mida kirikus lauldi. Rita märkas ka seda, et igal pühapäeval panid paljud inimesed oma raha korjanduskarpi. Ühel pühapäeval jälle kirikus olles, kuulis Rita, kuidas jutlustaja rääkis, et Jumal armastab rõõmsat andjat. Rita sosistas emale: “Kas mina võiksin ka midagi Jumalale anda?”.

“Aga muidugi,” vastas ema. “Mida sa sooviksid Talle anda?”

“Ma sain sünnipäevaks kingituseks raha ja ma sooviksin sellest midagi Jumalale anda.”

Ema rõõmustas väga ja koos Ritaga astusid nad korjanduskarbi juurde. Rita võttis oma rahakotist ühe rahatähe ja koos emaga pani selle korjanduskarpi. Rita silmad särasid ja ta ütles, et nüüd olen ka mina rõõmus andja ja Issand õnnistab mind. Rita ütles, et ta on nii tänulik, et sai midagi enda omast Jumalale anda. Ema silmad täitusid rõõmupisaratega ja ta kallistas Ritat. Ema mõistis, et Rita oli midagi Jumalale andnud siira ja rõõmsa südamega ja ta teadis, et Jumal õnnistab ta armast last.

Jumalateenistuse lõpus ütles koguduse juht, et täna kokkupandud ohver läheb meie linna suurte perede toetuseks, et nad saaksid jõulude ajal osta perele vajaminevaid asju. Rita rõõmustas väga, sest ta teadis, et ka tema on saanud kellelegi teha head.

 

Piiblisalmid: “Ja kõik, mida te iial teete sõnaga või teoga, seda tehke Issanda Jeesuse nimel, tema läbi Jumalat Isa tänades!” Kl 3; 17
“Igaüks andku nii, nagu ta süda on lubanud, mitte nördinult või sunnitult, sest Jumal armastab rõõmsat andjat.” 2 Kor 9; 7

Laul: “Mis on mul anda?” Timo Lige

Comments are closed.