• LASTEJUTLUSED       |    SISUKORD

40. Palve

Print Friendly, PDF & Email

On õhtu ja aeg magama minna. Väike poiss ootab voodis, et paluda õhtupalvet ja uinuda. Ta teeb seda igal õhtul koos ema-isaga. See on tähtis ja ei tohi kunagi ununeda, sest poiss teab, et Taevaisa kuuleb palveid. Ta on seda mõistnud, sest on saanud oma palvetele vastuse.

Mitmed kuud tagasi oli poisil suur mure, sest ta nägi öösiti koledaid ja hirmutavaid unenägusid. Ta ärkas tihti öösel nutuga ja ei saanud siis uuesti uinuda. Ühel õhtul soovitas ema paluda, et Taevaisa võtaks ära halvad unenäod ja saadaks oma inglid kaitseks. Peale seda palvet magas poiss terve öö rahulikult ja halvad unenäod ei tulnud kiusama. Alates sellest palub nüüd poiss igal õhtul, et halvad ununäod ei tuleks ja inglid oleks temaga. Jumal on kuulnud seda palvet ja poiss saab nüüd alati rahulikult magada.

See palvevastus on andnud poisile julguse tulla iga mure ja rõõmuga Jumala ette ja Teda paluda. Ta teab, et võib kõik tuua palves Jumala ette ja usaldada oma head Isa.

Ühel päeval koolist koju tulles jookseb poiss kiiresti ema juurde ja räägib: “Täna oli meil koolis pahandus, sest Andres lõi Marti. Kõik ütlevad nüüd, et Andres on paha poiss. Kas me võiksime õhtul ka Andrese eest paluda, et ta enam ei lööks kedagi? Taevaisa ju kuuleb palveid.”

“Muidugi võime ja kindlasti teemegi seda, “ ütleb ema.

Õhtul palvetavad poiss ja ema ka Andrese eest.

 

Küsimused:

  • Mis sa arvad, kas seegi palve sai vastatud?
  • Mille eest sooviksid sina palvetada?

Piiblisalm: “Ja kõike, mida te iganes palves palute uskudes, seda te saate” Matt 21; 22

Laul: Palvetelefon

Comments are closed.