• LASTEJUTLUSED       |    SISUKORD

19. Eesmärgid ja unistused

Print Friendly, PDF & Email

Ära jäta kunagi endale võetud eesmärke pooleli!

Mis on eesmärk? Lase lastel arvata, et olla kindel, et nad saavad aru, mis on eesmärk.
Eesmärk on natuke nagu unistus ka, mille sa kindlasti tahad teostada. Näiteks saada heaks klaverimängijaks, jalgpalluriks, pankuriks, õpetajaks jne. Nimeta ise ja küsi, millest lapsed unistavad.
Kool – sul on eesmärk, et tahad kooli minna. Käid kaks päeva ja tüdined ära. Mis siis saab? Lase lastel vastata. (jääd rumalaks, ei leia tööd jne)
Töö – tahad, et kool oleks juba läbi ja saaksid tööle minna. Käid kaks päeva ja saad aru, et oi kui raske see on, saaks kooli veel tagasi minna.
Rahapada – näiteks noortejuht saab teada, et kuskil on rahapada. Ta läheb ja kaevab 2 meetrit, 3 m, 5 m. Rohkem enam ei viitsi. Siis tuleb keegi teine, kes kaevab veel 5 cm ja leiabki rahapaja. Noortejuht jääb ilma, sest ta ei viitsinud enam oma eesmärgi nimel kaevata.
Esimene jutlus – kui sinu pastorile (nimeta nimi) oleks öeldud peale tema esimest jutlust: “Ära kunagi enam jutlusta, sest see oli nii halb jutlus!” Mis siis oleks? Tõenäoliselt ei jutlustaks ta praegu kogudusele häid ja huvitavaid jutlusi. Kas ta üldse pastorgi oleks.
Pühapäevakooli õpetaja – Kes on teie lemmik pühapäevakooliõpetaja? Lase lastel vastata. Kui keegi oleks talle öelnud, kui ta oma esimest tundi tegi: “Ära kunagi enam laste juurde mine, sest sa ei oska nendega üldse suhelda ja lugusid sa ka ei oska jutustada!” Mis siis oleks? Võib olla teil ei olekski nii toredat pühapävakooli õpetajat.
Kõiki asju tuleb harjutada, et jõuda oma eesmärkideni … (nimeta neid, mis lapsed alguses ütlesid). Kui sina harjutad rohkem klaverit siis võib sinus saada hea klaverimängija, kes näiteks mängib koguduse (ülistus)ansamblis. Kui sina harjutad laulmist, siis võib olla oled sina see, kes laulab koguduse ees. Kui sina harjutad jalgpalli, siis võib sinust saada Eesti koondise jalgpallur. (siin tuleb kasutada neid näiteid, mis su kuulajatele korda lähevad)
Tulla kirikusse, pühapäevakooli ja mitte poole pealt ära minna. Sul on eesmärk, et tahad oma elu elada koos Jumalaga, olla Jeesuse sõber ja sa ei jäta kunagi pooleli.
Sellega kaasneb palju asju:
– õpid Jumalat paremini tundma
– oled rohkem Jeesuse moodi: aitad teisi, teed head, ei pea valetama.
Jumal ei jäta oma eesmärki kunagi pooleli, ära jäta sinagi.

Palvemõte:
Paluge, et teil oleks rohkem julgust unistada ja siis järjekindlust oma unistused ellu viia, et jõuda oma eesmärkideni.

Comments are closed.