• LASTEJUTLUSED       |    SISUKORD

20. Lapsed ja Piibel

Print Friendly, PDF & Email

“Vaata, lapsed on pärand Jehoovalt, ihusugu on tasu temalt.” Psalm 127:3

Iga laps on otsekui kingitus (pärand) Jumalalt. Mõtle, kui imeline see on ja kui kallis oled sina Jumalale, oma emale ja isale. Sinu ema ja isa on omakorda kingitus oma vanematele – vanaemale ja vanaisale. Kas pole imeline, et ükski inimene pole üleliigne, vaid kõik inimesed on nagu kingitused Jumalalt. Iga inimese elu on Jumalale tähtis.
Jumal on kinkinud meile ka Piibli. (Piibli kohta öeldakse vahel ka Jumala Sõna või Pühakiri.) Sellest raamatust saavad inimesed õpetust ja juhatust, kuidas õigesti elada.

Tee kingituse pakike, milles on must kuul. Jutustades kasuta veel hõbedast ja kullast sõrmuse karp, milles on ilus sõrmus sees.

Lugu
Kord sai üks printsess sünnipäevaks sõbralt pakikese. Uudishimulikult avas ta paki ning leidis sealt musta kuulikese. Printsess vihastas sellise kingituse pärast ja viskas palli vihaselt lauale. Tema suureks üllatuseks aga must kest purunes ning printsess nägi uut, hõbedast kuulikest. Imestunult keerutas ta kuulikest käes. Küllap ta liigutas midagi paigast, sest äkki oli ta peopesal kullast kapsel. Nüüd ei valmistanud talle selle avamine enam mingit raskust. Kapslis lebas mustal sametil imeilus sõrmus. Sõrmuse juures oli väike paber kirjaga “Armastusest sinu vastu”.

Paljud inimesed käituvad nagu see printsess. Nad hindavad kõike välise järgi. Esimesel pilgul ei meeldi ka näiteks Piibel neile sugugi. Kõik tundub seal arusaamatu ja igavana. Kui aga keegi püüab sügavamale Jumala Sõnasse tungida (rohkem lugeda ja mõelda) ega kohku ära sellest, et ta alguses aru ei saa, siis avaneb Piibel kogu oma ilus ja hiilguses. Jumala Sõna on nagu päike. Päike annab meile valgust ja soojendab. Jumala Sõna ehk Piibel annab meile hinge valgust. Iga kord, kui sa seda loed, muutud sa targemaks ja rõõmsamaks.
Näita erinevaid Piibleid sealhulgas ka lastele mõeldud Piibleid, et nad võiksid leida endale eakohase Piibli.

Palvemõte:
Tänage iga lapse eest, kui Jumala erilise kingituse eest maailmale, vanematele, sõpradele.
Tänage Piibli eest, mis on antud, et õppida rohkem Jumalat tundma.

Comments are closed.