• LASTEJUTLUSED       |    SISUKORD

21. Julge unistada

Print Friendly, PDF & Email

Mis on unistus?
Kas sul on unistusi?
Kas sul on mõni unistus juba täitunud?
Kas kõik unistused täituvad alati?
Miks mõned unistused ei täitu?

Lugu
“Kirjutage kirjand oma unistusest.” Paljud kooliõpilased läbi aastate on saanud sellise ülesande. Nii ka väike Tommi, kes käis ühes väikses koolis päris kaua aega tagasi. See oli umbes siis, kui sinu vanaema ja vanisa olid lapsed ja käisid koolis.
Tommi unistas väga paljudest asjadest, aga tal oli väga vähe võimalust oma unistusi ellu viia. Tema perekond oli vaene ja nad kolisid tihti ühest kohast teise Tommi isa töö tõttu. Seepärast oli Tommil vähe tõelisi sõpru ja peale koolitunde oli tal lootusetu ning kurb tunne. Vaatamata sellele, olid tal mõned unistused. Sel õhtul töötas Tommi kõvasti oma kirjandi kallal. Ta kirjutas: “Kui ma saan suureks, saab minust kunstnik ja ma elan maal väikeses majakeses, mille ma ise olen ehitanud.” Tommi joonistas täpselt, kuidas see majake peaks välja nägema, ning ta oli väga uhke selle töö üle, kui ta selle õpetajale andis. Kolme päeva pärast sai ta oma töö tagasi. Selle nurgas ilutses suur punane „kolm“ – kõige madalam rahuldav hinne. Pärast tundi läks Tommi õpetaja juurde ja küsis, miks ta sai oma töö eest “kolme”.
“See on ju täiesti ebareaalne unistus sellise poisi jaoks nagu sina. Sa oled vaene, hariduseta. Sul ei ole kunstiannet ja sa ei tea midagi sellest, kuidas ehitada maja. Kui sa kirjutad oma töö unistusest, mis on realistlikum, siis ma võin su hinnet parandada.”
Tommi ei teadnud, mida teha. Ta mõtles koduteel pikalt ja õhtul enne magamaminekut küsis ta oma isalt nõu. Isa istus tema voodi servale, vaatas talle tõsiselt silma ja ütles: “See on sinu unistus, Tommi. Sina ise otsustad selle üle, kui tähtis see sinu jaoks on.”
Järgmisel päeval ulatas Tommi õpetajale sama kirjandi. “Te võite selle hinde alles jätta, aga mina hoian alles oma unistuse.”
30 aastat hiljem jutustas Tommi selle loo 20-le lapsele, kes olid tulnud külastama tema maalikursust. “Ma räägin seda teile sellepärast, et te istute praegu siin kaunis maakohas, majas, mille ma ise olen ehitanud. Ja homme näitan ma teile enda maalitud pilte. Kui te vaatate sinna pildi kohale, näete seal raami sees ülesannet, mille ma ükskord sain. See meenutab mulle alati, et mitte kunagi ei tohi oma unistusi minema heita. On vaja ainult ennast kokku võtta ja edasi minna. Teie samuti ärge laske kellelgi oma unistusi ära varastada.”

Palvemõte:
Tänage selle loo tegelase eest, kes julges unistada. Paluge endale ka julgust unistada ja selle nimel tööle hakata.

Comments are closed.