• LASTEJUTLUSED       |    SISUKORD

8. Jumalanäolisus

Print Friendly, PDF & Email

1. Moosese 1:27a; 9:6b
Inimene on loodud Jumala näo järgi

Võta kaasa peegel. Alusta küsimustega, et astuda lastega dialoogi, tee ise valik vastavalt sellele, kui vanad on su kuulajad ja otsusta ise, kui palju sa dialoogi pead ja kui palju ise räägid.

Lase lastel peeglist ennast vaadata. Küsi, mida nad näevad?
Kas keegi vaatas ennast ja ta sai aru, et ta on Jumala nägu?

Piiblis on kirjas, et inimene on loodud Jumala näo järgi.
Milline võiks olla Jumala nägu? (palu lastel vastata)
Me saamegi Jumalat kirjeldada selle järgi, millisena me teda tunneme ja mida on Piiblis Jumala kohta kirjutatud. Näiteks: Jumal on hea, armastav, hooliv, lahke jne. mis veel?

Palu nüüd lastel uuesti peeglisse vaadata ja küsi laste käest, kas nad nüüd näevad peeglist kedagi, kes on natukenegi Jumala nägu. Lahked silmad, sõbralik naeratus jms.
Aga kui sa vaatad nüüd teisi lapsi enda kõrval, kas sa näed, et keegi on natuke Jumala nägu? Me ei saa öelda, et kellelgi on sellised silmad või suu nagu Jumalal on, aga me saame aru, kas need silmad on lahked, hoolivad, armastavad. Me teame, kas see suu räägib neid asju, mida ka Jumal räägiks või mitte.
Selle kohta saabki öelda, et inimene on loodud jumalanäoliseks. Nii nagu me iseloomustame Jumalat nii saame iseloomustada ka teisi – hooliv, aitav, armastav, heatahtlik jne.
(Siin tuleb ettevaatlik olla, et ei ütleks ühegi lapse kohta midagi halvasti. Rääkida saab ja tohib teiste kohta ainult headest omadustest.)
Kas sa nüüd saad öelda, et sa oled Jumala nägu? No natukene?
Igas inimeses, igas lapses on midagi head. Aga ükski inimene ei ole Jumal, aga kõik inimesed on loodud Jumala näo järgi. See tähendab, et igas inimeses on midagi head, mis paistab temast välja. Vahel on see hea lihtsalt mingite teiste asjade alla jäänud ja ei paista välja.
Kui sina oled teiste vastu sõbralik, siis tahavad teised sinuga ka olla sõbralikud. Ja sinu sõbralikus aitab ka teistel oma jumalanäolisust välja paista.
Jumal on loonud inimese, ka sind heade tegude tarvis, mitte halbade tegude jaoks.
Ja kui vahel lähebki midagi valesti, siis alati saab selle korda teha. Kuidas? Kui oled kellelegi teinud haiget (ka sõnadega saab haiget teha), siis tuleb kindlasti andeks paluda ja oma tegevus või ütlemine heastada. Samuti tuleb Jumala käest andeks paluda.

Palvemõte:
Paluge, et Jumal aitaks leida igas inimeses midagi head ja enda juures üles leida need head omadused, kelleks Jumal on sind loonud.

Comments are closed.