• LASTEJUTLUSED       |    SISUKORD

10. Lesknaise ohvriand

Print Friendly, PDF & Email

Mk 12:41-44

Kasuta päris raha ja annetuskarpi.
Näita raha – üks paberraha ja 2-eurone münt.
Küsi kumb on suurem?
Näita mitut paberraha ja ühte 2-eurost münti?
Kumba on rohkem?
Loomulikult paberraha.
Nüüd selgita nii, et see oleks nagu lapse sissetulek/palk:
Kui sinu sissetulek on 10 paberraha ja sa annad ära sellest 2 eurot, kas sa annad siis palju või vähe?
(laste lastel arvata)
Kui sa annad ära sellest viis paberraha, kas sa annad siis palju või vähe?
See on juba pool, see vist on päris palju. Ja kui sa annad kõik, siis on see väga palju, sest sa annadki kõik.
Kui nüüd sinu sissetulek on see 2-eurone münt ja sa annad selle ära, kas sa annad palju või vähe?
See on palju, see on väga palju. See on kõik, mis sul on. Sa ei saa enam ühtegi jäätist osta, sest sa andsid kõik ära.
Kui nüüd mina, kellel on 10 paberraha ja ma annan sellest ainult 2 eurot ära, siis ma annan natukene oma rahast, aga kui ma annaksin ära kõik 10 paberraha, siis ma annaksin palju, ma annaksin kõik, mis mul on.

Koguduses ka inimesed annetavad annetuskarpi. See on selleks, et kirikus/palvemajas võiks olla soe ja tuli põleks. Selle rahaga saab aidata abivajajid, lapsi, kes laagrisse lähevad jne. Kui inimesed ei annetaks, siis peaksime võib olla olema kirikus külmas ja pimedas, sest ei ole raha, et arveid maksta. Selle rahaga mis annetuskarpi pannakse aidatakse ka vahel neid inimesi, kellel on abi vaja. Näiteks vanemad on kaotanud töö ja lastele ei võimalik süüa osta riietest rääkimata. Või teha jõulukingitusi neile, kellele mitte keegi ei tee. See on üks hoolimise väljendus, et ma panen sellest mis mul on.
Mõned panevad münte mõned paberraha. Aga see, et keegi paneb münte ei näita meile veel, et ta paneks vähe. Võib olla tal ongi ainult see üks münt ja ta paneb selle annetuskarpi. Ta paneb rohkem, kui keegi, kellel on raha palju, aga annetuskarpi paneb ainult mõne mündi. Tähtis ei ole kui suur see summa on mida keegi paneb annetukarpi, aga tähtis on see, et midagi annetuskarpi ikka pannakse. Kui sina otsustad, et sa loobud jäätisest ja paned selle raha koguduse annetuskarpi, siis sa oled andnud palju. Võib olla see raha jõuab kellegi sellise lapse juurde, kes kunagi ei saa endale jäätist osta, sest tal ei ole selleks raha. Isegi kui sa ei pane seda koguduse annetuskarpi, siis võid sa vahel osta ka oma sõbrale jäätise, kui sul on raha ja tema ei ole. See on suur heategu.

Loe lesknaise ohvrianni lugu Mk 12:41-44:
Istudes aardekirstu vastas, vaatas Jeesus, kuidas rahvahulk paneb raha aardekirstu. Ja paljud rikkad panid palju. Ja üks vaene lesknaine tuli ja pani kaks leptonit, see on
ühe veeringu. Ja kutsudes oma jüngrid enese juurde, ütles Jeesus neile: „Tõesti, ma ütlen teile, see vaene lesknaine pani rohkem kui kõik, kes panevad aardekirstu, sest nemad panid oma küllusest, tema pani aga kehvusest kõik, mis tal oli, kogu oma elatise.”

Palvemõte:
Tänage selle eest, mis teil on ja paluge nende eest, kellel on vähe ja kui on võimalust kedagi toetada, siis endale lahket südant.

Comments are closed.