• LASTEJUTLUSED       |    SISUKORD

23. Reesi on eeskujuks

Print Friendly, PDF & Email

Armas, ära võta eeskujuks paha, vaid head! 3Johannese 11.
Ärgu keegi mõtelgu üleolevalt sinu noorusest, vaid saa usklikele eeskujuks kõnes, käitumises, armastuses, usus ja puhtuses“ 1. Timoteuse 4:12.

Reesi lugu
Ühel päeval tuli Reesile külaline. Õigupoolest tuli külaline Reesi emale, natuke Reesi isale ka. See külaline oli Reesi ema tädi.
„Oh, küll sa oled oma ema moodi,“ ütles tädi emale. „Sa naeratad nagu sinu ema ja esimesed kortsud tulid sinu emale ka just silmanurkadesse.“ Ema jäi tädile sellise näoga otsa vaatama, nagu oleks tal suu tulist suppi täis. „Ah, või nii,“ ütles ema tasa,“ eks me võtame ikka oma vanemaid eeskujuks.“ „Seda me teeme muidugi, aga vahel on vastupidi ka. Kas sa ei mäleta, kuidas su ema harjutas gaasipliiti kasutama, kuigi ta ütles, et ta kunagi seda asja ei puuduta.“ Ja tädi hakkas jutustama lugusid ajast, kui Reesi ema laps oli.
Reesile ajas mõte, et tema võiks kellelegi eeskujuks olla, naeru peale ja ema moodi ei olnud ta üldse. „Nagu isa suust kukkunud,“ oli talle küll öeldud, sest tal olid heledad juuksed nagu isal. Ometi hakkas see eeskuju asi teda huvitama, aga vanatädi käest ei julgenud ta selle kohta midagi küsida.
Järgmisel hommikul oli ema väga närviline. Tal oli “Oh, mis nüüd saab!” nägu ees, sest nad pidid Reesiga hambaarsti juurde minema. Üle kõige kartis Reesi ema hambaarsti ja ta hammas valutas juba mitu õhtut. Tegelikult oli arsti juurde kirja pandud Reesi, aga isa oli emale öelnud, et ta peaks siis oma hamba ka laskma ära parandada.
Kui nad kabinetti jõudsid, läks Reesi üksi sisse, sest ema ütles, et tal hakkab juba hambapuuri nägemisest pea valutama. Arst vaatas Reesi hambaid ja leidis ühe väikese augu. Siis ta rääkis Reesile, mis selle augu parandamiseks vaja on, ja varsti oli kõik valmis. Lahkudes ütles Reesi arstile, et tal on kaasas ka ema, kellel hammas väga valutab, aga ta kardab nii väga, et juba puuri nägemisest tuleb tal peavalu. Arst hakkas naerma ja läks ukse tagant Reesi ema otsima. Kui nad sisse tulid, ütles arst emale: “Teie tütar on teile eeskujuks. Ta ei kartnud üldse ja kannatas puurimise nii vapralt välja.“ Reesi ei osanud selle peale kohe mitte midagi öelda.
Reesi kõige suurem sõber on vanaema. Tal on alati aega kuulata ja mõni tark õpetussõna varuks. Ka ei oska vanaema teha “Oh, mis nüüd saab!” nägu nagu ema ja “Mis sa nüüd jälle tegid!” nägu nagu isa. Vanaema võtab kõiki Reesi sõpru tõsiselt ja koos on nad arutanud, kellel õigus on. Reesi rääkis sellest hambaarstil käigust vanaemale, kes võttis lahti Piibli ja näitas, mis sinna on kirjutatud:
Armas, ära võta eeskujuks paha, vaid head! (3. Johannese 11)
Ärgu keegi mõtelgu üleolevalt sinu noorusest, vaid saa usklikele eeskujuks kõnes, käitumises, armastuses, usus ja puhtuses (1.Timoteuse 4:12).

Nende sõnade üle oli Reesil palju mõtlemist.

Palvemõte: Paluge tarkust, et te oskaksite elada teistele eeskujuks.

Comments are closed.