• LASTEJUTLUSED       |    SISUKORD

24. Reesi ja sõbrad

Print Friendly, PDF & Email

Saa siis Jumalaga sõbraks ja ole rahul, nõnda sa saavutad õnne. Iiobi 22:21

Reesi lugu
Reesi kohta ei saa keegi öelda, nagu oleks ta argpüks. Ta jutustab kõikidega, kes vaevuvad väikest tüdrukut märkama. Nii ongi Reesil palju sõpru. Kui politseinik ristmikul liiklust kontrollis, läks Reesi kohe tutvust tegema. Ta küsis, kas on seadust kurjade koerte kohta, kes lapsi hammustavad, ja kas jalakäijad peavad sipelgad enne üle tee lubama. Politseinik siis seletas ja ütles, et seadusi on väga palju. Kui neid täpselt täita, siis on kõik hästi ja rohkem ei pea midagi tegema.
Mõnikord jutustab Reesi hambaarstiga, kes elab samal tänaval. Arstionu ütleb, et kui õigel ajal hambaarsti juurde minna, siis ei ole vaja nii palju puurida ja odavamalt saab ka, kui augud on alles väikesed. Inimesed peaksid vaatama, kuidas neile kasulikum tuleb.
Naabriplikaga on Reesil kõige raskem sõber olla. Vahel ajab ta Reesi lausa nutma. „Sul ei ole oma poissi, sa ei käi pidudel, ei ole kunagi suitsu proovinud, muust rääkimata. Sa oled täitsa titekas ja niisuguseid ei võeta üldse kampa,“ hirmutab ta Reesit. Vahel on Reesi sellepärast mures.
Naabri kuuris käib mõnikord magamas üks mees, kui ta purjus on. Temal ei paista üldse muresid olevat, sest iga kord, kui ta kohal on, kostab kuurist lõbusat laulujoru. Ükskord võttis Reesi julguse kokku ja läks selle salapärase mehe käest küsima, mis teda nii lõbusaks teeb. “Õlu, vahel ka vein, aga viin on kõige parem. Joo viina, siis unustad kõik mured ja elu paistab kohe lõbusam!” Reesil hakkas jube ja ta pani kodu poole jooksu.
Reesi kõige suurem sõber on vanaema. Tal on alati aega kuulata ja mõni tark õpetussõna varuks. Ka ei oska vanaema teha “Oh, mis nüüd saab!” nägu nagu ema ja “Mis sa nüüd jälle tegid!” nägu nagu isa. Vanaema võtab kõiki Reesi sõpru tõsiselt ja koos on nad arutanud, kellel õigus on. Vanaema ütles, et peaasi on, et Jumal sind oma sõbraks võtab, sest Jumal võtab oma sõbrad taevalinna elama, kui siin maa peal elu otsa saab. Ka lubab Jumal juhtida sinu elu iga päev. “Mismoodi Jumal mind siis juhib?” küsis Reesi. “Jumal on lasknud Piiblisse kirja panna, kuidas inimesed saaksid olla Jumala sõbrad, ka on Jumal loonud igale inimesele südametunnistuse, mis on nagu valgusfoor, et sa teaks, kas teed õigesti või mitte. Kui sa palud, et Jumal sind oma sõbraks võtaks ja su elu juhiks, siis ta teeb seda kindlasti.”
Kui Reesi koju läks, ei kartnud ta enam naabriplikat ega seda purjus meest. Tal oli Jumal sõbraks.

Palvemõte:
Paluge, et teil võiks olla julgust maailma tundma õppida ja uurida. Tänage heade sõprade eest ja paluge, et te ise võiksite olla ka head sõbrad.

Comments are closed.